Verslopartneris.lt

Darbo vietos vaikų kambaryje įrengimas

0 2

Tam, kad vaikas jaustųsi gerai savo kambaryje ir būtų skatinamas jo poreikis domėtis, mokytis, piešti ir užsiimti kita lavinamąja veikla, reikia kambaryje įrengti patogią darbo vietą ir kitas zonas, kuriose vaikas praleidžia labai daug savo laiko. Labai svarbus rašomasis stalas, kėdė, nes prie šių baldų vaikas būna ilgiausiai. Taip pat vienodai svarbi ir aplinka, nes jei ji maloni ir sutvarkyta vaikas tikrai turės daugiau motyvacijos mokytis. Tinkami baldai bus nekenkiantys sveikatai, todėl jei žadate juos pirkti taip pat reikia atkreipti dėmesį į kelis dalykus.

Pirmiausia reikia pradėti nuo to, kad kambaryje svarbus ne tik rašomasis stalas, bet ir apšvietimas. Dienos metu labai svarbu, kad į kambarį patektų kuo daugiau saulės šviesos, jog nereikėtų dirbtinio apšvietimo. Vakaro metu reikia pasirūpinti, kad apšvietimas būtų kiek įmanoma labiau kokybiškesnis. Puiku, jei šviesa krenta iš karės pusės, jei vaikas yra dešiniarankis arba iš dešinės, jei kairiarankis, nes kitokiu atveju rašant, piešiant nuo rankos kris šešėlis, kuris uždengs, tarkime, tekstą, kas reiškia didesnį akių apsikrovimą. Jei stalas pastatomas prie lango, svarbu, jog palangė nebūtų nukrauta daiktais, gėlėmis, nes tai trukdys natūraliai šviesai pasiekti stalą.

Baldai turi būti parenkami pagal vaiko ūgį – tiek kėdė, tiek stalas turi sudaryti puikią galimybę vaikams sėdėti taisyklingoje pozicijoje, kuri nedarytų vaikui jokios žalos. Augantis organizmas itin lengvai gali pakenkti stuburui sėdint netaisyklingai, susikūprinus ar kreivai. Kėdės jau įprasta, jog yra reguliuojamo aukščio – tai labai nesunku rasti. Būtų puiku, jei pavyktų pasirūpinti ir tinkama atrama – ji turėtų būti S formos, pagal tikrus stuburo linkius. Rašomasis stalas turėtų būti nuolat keičiamas, vos vaikas paauga. Klaidinga manyti, kad jis gali būti naudojamas visą mokyklinio amžiaus laikotarpį. Žinoma, visuomet galima investuoti į reguliuojamą rašomąjį stalą – tuomet jis galės būti naudojamas dar ilgus metus, jei bus iš tvirtos, ilgaamžės medžiagos. Tai puiki investicija, nes tokiu stalu galės naudotis kiekvienas šeimos narys, nes galima susireguliuoti stalo aukštį pagal savo ūgį ir taisyklingai prie jo sėdėti.

Komentarai
Kraunama...