Verslopartneris.lt

Dovanojimo tradicijos svetur

0 2

Dovanos dovanojamos visame pasaulyje – tai nėra tik vienos kultūros išsigalvojimas. Daugeliui malonu gauti net ir kokią smulkmeną tam tikra proga, nes taip gaunamas dėmesys iš svarbių asmenų. Nesvarbu ar tai verslo dovanos ar staigmenos artimiesiems, tai labai malonus būdas kurti su žmogumi ryšį. Galbūt ne veltui dovanos pradėtos naudoti ir versle – taip su verslo partneriais galima palaikyti stiprų bendradarbiavimo ryšį. Žinoma, kad ir kaip malonu dovanoti ir gauti dovanas, reikia nepamiršti, jog tai ne visada malonus procesas. Juk reikia ir sugalvoti ką pirkti ir kaip dovaną įteikti. Kai kuriems žmonėms ypač sunku išrinkti dovaną, todėl tais atvejais atsiranda daugiau vargo nei tikėtasi.

Dovanoti dovanas reikia tokias, kad patiktų gavėjui. Kaip tą padaryti sugalvoti tikrai galima, tačiau reikia skirti daugiau laiko nei tik pora dienų iki šventės – paskutinę minutę dažniausiai tenka išsisukti su neapgalvotomis dovanomis, kurios nebūtinai paliks šypsena žmogaus veide. Verslo dovanos visuomet gali būti simbolinės, ypač, jei su verslo partneriu artimai nebendraujate – oficialioje aplinkoje daug dėmesio reikia tuomet, kai sieja koks nors didesnis ryšys. Artimiems žmonėms tenka skirti daugiau dėmesio – juk juos geriau pažįstate. Žinoma, geriau pažįstant žmogų lengviau ir dovaną išrinkti, tačiau reikia nepamiršti, kad tam žmogui dovanojamos dovanos kiekvienais metais, todėl kartais idėjų tikrai gali pritrūkti. Tuomet reikia iš anksto stebėti ką žmogus mėgsta ir naudoja.

Dovanojimo etiketas pas mus labai paprastas – verslo dovanos įteikiamos tvarkingai, pasakant kelis žodžius, nuimama kaina, paspaudžiama ranka. Tiek artimiesiems, tiek partneriams ar draugams dovanos dailiai supakuojamos. Svarbu nepamiršti artimiesiems padovanoti ir savo dėmesio. Kitose šalyse galima pastebėti ir kitokių tradicijų, pavyzdžiui, Anglijoje labai dažnai dovanojamas šokoladas ir prabangus gėrimas. Prancūzai mėgsta knygas, renginius. Kinijoje, Japonijoje labai nepopuliarios prabangios dovanos, kadangi savo dėmesį galima parodyti ir kuklumu. Ispanijoje ir Italijoje dažniausiai dovanos pakuojamos iškart prie visų žmonių. Kiekviena šalis turi savo įsitikinimų ir tradicijų kokios dovanos ir kaip turėtų būti dovanojamos. Daugelis tradicijų jau yra išsimaišiusios po pasaulį, todėl kai kuriose šalyse dovanojimo kultūra gali būti labai panaši.

Komentarai
Kraunama...