Verslopartneris.lt

Efektyviausios priemonės norint apsisaugoti nuo viruso

0 6

Atsiradus koronavirusui, kurį laiką buvo sunku gauti apsauginių priemonių veidui, nes jos labai greitai buvo išperkamos. Dabar priemonių gamyba tikrai labai išaugo, todėl atsiranda vis daugiau galimybių jų įsigyti reikiamą kiekį. Deja, ne visi žino kurios priemonės yra veiksmingiausios norint išvengti viruso. Alternatyvų atrodo visai daug, atsiranda net ir naujų būdų apsaugą sustiprinti. Apsauginės veido kaukės greičiausiai visiems puikiai žinomos, tačiau ne visi puikiai žino kas yra FFP2 respiratoriai, kurie yra vieni iš geriausių saugantis nuo koronaviruso plitimo. Taip pat galima pastebėti, kad kaip apsauga naudojami ir apsauginiai skydai, kas pačioje pradžioje nebuvo naudojamas variantas. Dabar ne tik medikai jį naudoja veidui, bet ir pardavėjai, nes tokiose vietose tenka kontaktuoti tikrai ne su vienu žmogumi per dieną.

FFP3 ir FFP2 respiratoriai yra geriausios veido apsaugos, kadangi labai gerai filtruoja orą. Medicininės kaukės kurį laiką taip pat suteikia reikiamą filtravimą, tačiau jos nėra tokios efektyvios. FFP3 respiratoriai filtruoja net 99 procentus dalelių esančių ore, o FFP2 respiratoriai – 95 procentus. Abi rūšys yra naudojamos medicinoje, todėl puikiai tinka apsisaugojimui nuo viruso, kitų bakterijų. Žinoma, 100 procentų apsauga nesuteikiama, tačiau norintys itin save apsaugoti, gali naudoti dar ir apsauginius skydus veidui bei pirštines. Skydas apsaugo ne tik nuo kontaktavimo su kitais žmonėmis, bet ir nuolatinio veido lietimo pirštais.

FFP3 ir FFP2 respiratoriai taip pat naudojami ne tik saugantis nuo viruso, bet ir nuo dulkių, aerozolių, kitų kenksmingų medžiagų. Per filtrą įkvepiamas oras yra kur kas švaresnis. Lyginant su kitomis priemonėmis, galima nesunkiai pastebėti, kad nieko geresnio už respiratorių apsaugą nėra. Medicininė paprasta kaukė geriausiu atveju sulaiko tik apie 19 procentų smulkiųjų viruso dalelių, kas yra ganėtinai mažai, jei būnama viešoje vietoje ar kontaktuojama su kitu asmeniu.

Daugelis siuva namų gamybos kaukes, kurios realiai nėra veiksmingos apsisaugant nuo viruso, kuriuo galima užsikrėsti nuo kitų asmenų. Tačiau jos yra tinkamos tam, kad sergantis žmogus neužkrėstų kitų taip lengvai kaip galėtų be kaukės. Taigi, kadangi kai kurie gali ir nejausti, jog serga, bendras paprastų kaukių nešiojimas irgi gali būti geras dalykas – taip saugojame vieni kitus.

Komentarai
Kraunama...