Verslopartneris.lt

Kaip elgtis su panaudotomis ir nereikalingomis padangomis?

0 30

Padangų atsiradimas prie konteinerių ar pamiškėse yra labai rimta problema ir nors pastaruoju metu tokių vaizdų galima pastebėti mažiau, jų vis dar pasitaiko. Padangos nėra įprasta atlieka, kurią galima sukrauti į rūšiavimo ar mišrių atliekų konteinerius. Tai reiškia, kad jas reikia patiems nuvežti į atliekų aikšteles arba rinktis tokias paslaugas teikiančias įmones – šiukšlių išvežimas Vilniuje gali pasirūpinti, jog patiems nereikėtų šio darbo atlikti. Negalima į aikšteles vežti kalno padangų, kurios sukaupiamos per kelis metus, todėl žmonės raginami nekaupti ir tą daryti iškart kai reikia. Dar vienas būdas kaip atsisveikinti su padangomis – palikti jas ten, kur jos yra pakeičiamos. Žinoma, tai netinka tiems, kurie padangas gali pasikeisti sau patys.

Daugeliui kyla klausimas kodėl tokio tipo atliekos negali būti išmetamos kartu kitomis atliekomis, tačiau atsakymas labai paprastas – padangų gabaritai yra dideli ir gali sugadinti rūšiavimo liniją bei pakenkti įrangai, todėl geriau nerizikuoti. Nevežant padangų į aikšteles atsiranda pagundų padangas tiesiog sudeginti, bet tai nėra sąmoningas poelgis – jis labai kenkia gamtai ir žmonių sveikatai. Visgi išskiriami dūmai yra kenksmingi. Daug geresnis pasirinkimas yra šiukšlių išvežimas Vilniuje, nes padangomis bus pasirūpinama tinkamai ir be jokio vargo.

Jeigu pastebima, kad kaimynai meta padangas bet kur, teršia jomis aplinką ar netgi jas degina, labai rekomenduojama apie tai pranešti policijai. Kiekvienam turėtų rūpėti gamtos, aplinkos gerovė, nes tai kaip ja rūpinsimės, taip ir gyvensime. Norint tvarkingos aplinkos, geresnės, sveikesnės ateities, labai rekomenduojama su atliekomis elgtis atsakingai ir žinoti kur jų vieta. Padangos išmestos gali irti net ir 140 metų, o jeigu atsiranda tinkamoje atliekų aikštelėje, jos perdirbamos ir panaudojamos toliau – taigi, verta taupyti gamtos išteklius ir prikelti daiktus antram gyvenimui. Atsakingas rūpinimasis atliekomis vis populiarėja, nes vis daugiau žmonių supranta kokią didelę įtaką tai turi gamtai. Kuo daugiau žmonių prisidės, tuo lengviau kovoti bus su didžiuliais atliekų kiekiais sąvartynuose, kurie kalti net ir dėl globalinio atšilimo – tai gali būti labai didelė nelaimė žemei.

Komentarai
Kraunama...