mmu.lt

Kaip prižiūrimi skirtingi audiniai, kad jie tarnautų ilgiau?

0 43

Audinių yra begalės ir skirtingų, tačiau retai susimąstoma apie tinkamą jų priežiūra. Kiekviena medžiaga turi būti valoma ir prižiūrima vis kitaip – tai yra kelias į ilgaamžiškumą, juk taip drabužiai, užuolaidos, patalai ar net tekstilė viešbučiams gali tarnauti daug ilgiau nei buvo tikėtasi. Nėra nieko tokio patogaus ir dailaus kaip odinė striukė, tačiau kol ji dar nebūna susidėvėjusi, pristabdyti jos senėjimą tikrai galima, tereikia nepamiršti tinkamai jos valyti. Jei lygios odos striukės nėra pačios mėgstamiausios, vis tiek dažnai mėgstama yra zomša, kuri taip pat yra iš odos. Abi medžiagos yra pažeidžiamos purvo ir dehidratacijos, todėl svarbu žinoti kaip tam užkirsti kelią. Odą gali pabloginti labai gali ir cheminė žala, kurią sukelia ore esantys aliejai ar junginiai, oksidacija, trintis ir dilimas. Yra profesionalų, kurie valo odą ir zomšą. Norėdami išvengti apsilankymų pas specialistą, reikia įsigyti specialią priemonę, kuri padės išlaikyti odą minkštą ir šviežią. Taip pat galite gerai nuvalyti odą švelniu muilu ir šiltu vandeniu.

Elegantiškas linas yra senovinis pluoštas, gautas iš linų augalo. Tai puiki tekstilė viešbučiams, drabužiams, buičiai. Nors kai kurios etiketės gali reikalauti tik cheminio valymo, daug skalbinių galima skalbti. Naudokite šaltą vandenį ir palikite liną natūraliai išdžiūti. Jį prižiūrėti nėra taip sunku, tačiau didelis minusas su kuriais susiduria lino mėgėjai tai jo raukšlėjimasis. Vieniems tai atrodo natūrali šios medžiagos savybė, o kitiems dėl to nesinori tokio audinio naudoti. Kaip tekstilė viešbučiams linas dėl susiglamžymo gali pasirodyti ne itin tinkamas, nes reikalautų daug dėmesio. Dėl to geriau rinktis medvilnę, viskozę ar poliesterį.

Nailonas yra dar vienas sintetinis audinys, pagamintas iš vieno iš dažniausiai naudojamų polimerų pasaulyje. Kai jis pirmą kartą buvo išrastas, nailonas buvo naudojamas dantų šepetėliams ir kojinėms gaminti. Dabar jo galima rasti įvairiausiuose gaminiuose, pradedant parašiutais ir baigiant gitaros stygomis. Kaip ir daugeliu sintetinių medžiagų, taip pat nailonu lengva rūpintis. Jis tvirtas, skalbiamas mašinoje, atsparus drėgmei ir skalbiamas šiltu arba šaltu vandeniu.

Komentarai
Kraunama...