Verslopartneris.lt

Kompiuterio stalas: pasirinkimas, ergonomika

0 3

Darbas namuose gali greitai tapti varginantis, nes paprasčiausiai ne kiekvienas turi tam pritaikytus baldus. Būtent todėl labai naudinga apmąstyti rašomojo ar kompiuterinio stalo įsigijimą ir taip palengvinti visos dienos sėdėjimą prie kompiuterio ar dokumentų. Prieš perkant stalą reiktų atsižvelgti į savo poreikius dirbant, į galimybes naudoti stalą kitoms reikmėms bei į ergonomiką. Šis baldas turi padėti Jums išlaikyti gerą laikyseną ir optimizuoti vietą, kad nereiktų dirbti netvarkoje ir apsikrovus.

Sekantis žingsnis nusprendus įsigyti stalą yra pagalvoti kaip jį dažniausiai naudosite. Renkantis kompiuterio stalą – pagalvokite ar dirbsite su nešiojamu ar su stacionariu kompiuteriu. Staluose stacionariems kompiuteriams būna papildomų skylių ir išpjovų norint išvengti krūvos laidų ant stalo. Tuo tarpu nešiojamo kompiuterio savininkai gali rinktis kompaktiškesnį variantą. Dirbant su dokumentais ir fizinėmis jų kopijomis, labai praverčiau gausybė vietos. Labai nepatogu kai dokumentus tenka krauti į vieną vietą ir kiekvieną kartą atsirinkinėti iš kalno kitų. Atmeskite variantus su papildomomis lentynėlėmis ar spintelėmis, geriau tokius dalykus įsigyti atskirai. Na o jeigu gyvenate bute ar tiesiog neturite daug vietos naujiems baldams, visada galite rinktis L formos stalą, kurį galėsite pastatyti kambario kampe ir jis puikiai tarnaus kaip kompiuterio stalas ir kaip rašomasis, kitaip tariant – universalus variantas.

Renkantis baldus, tokius kaip kompiuterio stalas, rašomasis stalas, kėdė, su kuriais tenka nuolat dirbti labai svarbus aspektas yra jų reguliavimas. Ne visi pasiryžę mokėti didesnius pinigus tam, kad galėtų džiaugtis reguliuojamu stalu, tačiau jei yra galimybė, reguliavimas gali labai padėti. Tai nepakeičiamas baldas tiek ofise, kai norisi padirbėti atsistojus, pakeisti pozicija. Tai yra naudinga sveikatai, nes sėdimas darbas tikrai nėra sveikas žmogaus organizmui. Reguliuojamos kėdės irgi yra daug sveikesnis variantas nei paprasta kėdė – ji turi prisitaikyti prie nugaros linkių ir būti su patogiomis atramomis riešams.

Taigi, vienas svarbiausių dalykų – ergonomika. Stalai gali būti įvairiausių dydžių, funkcijų, tačiau sveikatai teigiamos įtakos turi tik tie baldai, kurie derinasi prie jūsų ūgio. Būtent reguliuojamo aukščio baldai yra puikus variantas net ir augantiems vaikams – taip nereikia kas metus pirkti vis naujų baldų.

Komentarai
Kraunama...