mmu.lt

Šalčio varginamos rankos: kaip galima padėti?

0 55

Šaltasis sezonas dažnai plaukams ir odai būna tikras išbandymas. Tuomet prireikia daugiau priemonių, kurios galėtų padėti apsisaugoti nuo žvarbaus vėjo, minusinės temperatūros ir kitų nemalonių veiksnių. Kol plaukais ir veido oda daugelis pasirūpina, užmirštos lieka rankos. Jos irgi yra jautrios šiam sezonui, todėl iškart jomis nesirūpinant galima pastebėti ne tik paraudusią, bet ir išsausėjusią, suskeldėjusią odą. Tokie dalykai tikrai neprideda grožio, o laikui bėgant nepuoselėjama rankų oda gali atrodyti kur kas vyresnė nei iš tiesų yra. Rankų kremai, kitokia apsauga tikrai bus veiksminga priemonė, jei žiemos metu rankos yra linkusios nušalti. Didelė bėda būna ne tik šaltis, bet ir buvimas namuose, kai patalpos yra šildomos – rankų oda šio proceso, kaip ir veidas, yra veikiamos. Taigi, ką daryti?

Einant į lauką labai svarbu nepamiršti rankų pridengti. Plaukai paslepiami po kepure, o rankoms skiriamos pirštinės – su jomis apsisaugosite nuo rankų tiesioginio kontakto su šalčiu. Tai svarbi sąlyga norint, kad rankos būtų sveikos. Be abejonės, kartais rankų prireikia ir pirštines tenka nusimauti, tačiau stenkitės su jomis išbūti kiek įmanoma labiau. Taip pat didelį vaidmenį atlieka rankų kremai, kuriais reikia teptis ne tik prieš išeinant į lauką, bet ir būnant namuose. Verta užsitikrinti, kad rankinėje visuomet būtų rankų kremo, kuris galėtų būti panaudojamas tiek darbe, tiek namie, tiek lauke, jei prireiktų. Tokiu atveju rankos bus kur kas geriau apsaugotos nuo neigiamų padarinių.

Visgi, kai kurie rankų kremai nebūna tokie geri kaip norisi tikėti. Kai kuriuose iš jų gali būti alkoholio ar labai didelis kiekis kvepalų. Taigi, nesirinkite kremo pagal kvapą – kaip ir veido odai, rankoms reikia drėkinančių ir maitinančių ingredientų. Jie iš tiesų rankoms padės ir nesausins ir taip sausėjančios odos. Jei situacija itin prasta, verta pagalvoti apie rankų kaukes, kurios veikia intensyviai ir gali padėti greičiau pagerinti situaciją, jei rankų odos būklė yra labai prasta. Be abejonės, geriau odą saugoti ir neleisti jei būti paveiktai šaltojo sezono – tam užtekti turėtų ir lengvos tekstūros kremo.

Komentarai
Kraunama...