Verslopartneris.lt

Šildymas dujomis – pagal ką rinktis katilą?

0 6

Dujinis šildymas ir toliau populiarėja, tad vis daugiau lietuvių gali pasidžiaugti, jog jų namuose puikuojasi dujiniai katilai. Žinoma, apie šį įrenginį reikia pradėti galvoti iš karto, vos tik galvojama apie dujų įvedimą. Visgi, yra tikrai ne vienas modelis, o ir kriterijų pagal ką reikėtų jį rinktis yra net keli. Nuo katilo priklauso ir dujinio šildymo naudojimo patogumas, efektyvumas ir, kai kuriais atvejais, net ir taupumas. Labai gerai prieš perkant pasikonsultuoti su žmogumi, kuris šiuos įrenginius puikiai išmano. Tai gali būti ir juos pardavinėjantis konsultantas – taip bus lengviau susigaudyti šioje sferoje, todėl ir galutinis pasirinkimas labiau džiugins ir ilgiau tarnaus.

Pirmiausia, reikia atkreipti dėmesį, kad dujiniai katilai yra skirtingų galingumų. Jį daugelis pasirenka labai neteisingai, todėl į šį kriterijų atkreipti dėmesį tiesiog būtina. Pagrindinė klaida yra ta, kad žmonės įprastai perka galingesnius katilus negu jiems reikia, manydami, kad tai yra privalumas. Deja, bet tai nėra geras dalykas, nes tai reiškia, jog katilas reikiamą darbą padarys daug greičiau nei turėtų – jis įsijungs, labai greitai sušildys vandenį ir išsijungs, tai vyks ne kartą ir ne du, todėl toks katilo junginėjimasis per trumpą laiką labai sumažina jo tarnavimo laiką, o ir visos medžiagos, detalės dėvisi daug greičiau. To nepasitaikytų, jei būtų pasirenkamas būtent jūsų namams tinkamas galingumas.

Dujiniai katilai būna ir skirtingo valdymo, tad į šį aspektą irgi reikia įdėti dėmesio. Vieni katilai būna išmanesni, kiti paprastesni – žinoma, tai turi įtakos ir kainai, tačiau vertinti šį kriterijų reikia tik pagal savo poreikius. Vieni labiau mėgsta automatinius variantus, kai katilas geba atpažinti kada reikia daugiau ar mažiau šilumos, todėl toks variantas labai pagelbėja. Tačiau jei tokia funkcija visiškai nežavi, galima rinktis ir paprastą variantą.

Taip pat verta žinoti, jog dujiniai katilai tinka ir grindiniam šildymui, ir įrenginėjant radiatorius, todėl reikėtų pagalvoti kokia šildymo sistema bus pas jus. Daugelis rekomenduoja rinktis grindinį šildymą, nes jis efektyvesnis ir jam naudojamas mažesnės temperatūros vanduo.

Komentarai
Kraunama...