Verslopartneris.lt

Skirtingi audiniai ir jų priežiūra

0 11

Mes kasdien dėvime skirtingų tipų audinius, pastebime, kad naudojama skirtinga tekstilė viešbučiams, patalams ar net užuolaidoms, tačiau yra tikimybė, kad daugelis net ir palietę labai daug audinių nežino nei jų pavadinimo nei to, kaip juos reikia prižiūrėti. Geri audiniai yra nieko verti, jei nėra tinkamai išvalomi ar prižiūrimi, o netinkama priežiūra gali būti pinigų švaistymas. Drabužiai, rankšluosčiai ir visa kita namuose, gyvenime naudojama tekstilė turėtų būti traktuojama kaip investicija. Tinkama skirtingų audinių priežiūra gali padėti išlaikyti jų išvaizdą dailia ilgiau ir net prailginti jų naudojimą. Straipsnyje rasite informaciją apie audinius ir teisingą jų priežiūrą.

Dauguma medvilninių audinių yra „iš anksto susitraukę“, todėl jie yra labai patvarūs. Medvilninius audinius galima skalbti skalbimo mašina skalbimo priemonėmis. Kaip ir bet kuriam audiniui, baltiems gaminiams reikia naudoti baliklius. Medvilnė yra gana universali ir lengvai prižiūrima medžiaga, todėl su ja tikrai nebus daug darbo. Tokia tekstilė viešbučiams naudojama labai dažnai, todėl su medvilne susiduriama ne tik perkant rūbus. Skalbkite medvilnę skalbimo mašinoje šaltame arba šiltame vandenyje su universaliu plovikliu. Jei norisi baltos medvilnės, skalbti reikia balikliu karštame vandenyje.

Sintetiniai audiniai, palyginti su subtilesniais audiniais, neturi susitraukimo rizikos ir yra atsparūs vandens pagrindo dėmėms. Tačiau dėl trinties jie skatina statinę elektrą. Poliesteris, laikomas stebuklingu pluoštu ir pasižymi patvarumu, yra lengvai skalbiamas, todėl tokia tekstilė viešbučiams irgi gali būti puikus pasirinkimas. Be abejonės, drabužių pramonėje tai yra dažnai naudojamas audinys, kuris gali būti įvairiausių spalvų. Daugumą poliesterinių audinių galima skalbti skalbimo mašinoje šiltu vandeniu, tačiau būtinai lyginkite jį ant silpnos ugnies, kad pluoštas nepradėtų tirpti.

Kita šiandien plačiai naudojama sintetika yra elastanas – tai elastingas pluoštas, naudojamas daugelyje sportinių drabužių dėl savo lankstumo ir atsparumo dilimui dėl trinties. Plaudami tokius audinius, venkite baliklio ir karšto vandens. Tokia medžiaga daugiausiai naudojama drabužiuose – tikrai daugumoje rūbų galima pamatyti bent nedidelę procentinę dalį tokio audinio.

Viskozė yra tekstilė, pagaminta iš medienos plaušienos ir apdorota chemikalais, todėl audinys yra pusiau sintetinis. Nors viskozė yra jauki ir patogi, dažnai netinkamai ją plaunant galima susidurti su susitraukimu. Apsvarstykite galimybę plauti ją rankomis šaltame vandenyje su švelniu plovikliu, jei sausas valymas nėra galimas.

Komentarai
Kraunama...