Verslopartneris.lt

Su kokiomis pavojingomis atliekomis gali būti susiduriama buityje?

0 14

Buityje pavojingų atliekų irgi gali pasitaikyti, tačiau ne visi gali suprasti kas tos pavojingos atliekos yra. Vieniems tai asocijuojasi su gamybos sektoriaus atliekomis, kitiems su sprogmenimis. Ir nors abu šie variantai gali būti prilyginti pavojingoms atliekoms, yra ir kur kas paprastesnių atliekų, kurios taip pat yra kenksmingos ir negali būti metamos į įprastus konteinerius. Pavojinga atlieka gali būti ir taupioji elektros lemputė, kurioje yra gyvsidabrio – juk tokia medžiaga patekusi į aplinką gali būti net labai pavojinga. Būtent todėl verta pasidomėti kokie daiktai, technika neturėtų būti numesti bet kur po jų panaudojimo. Taip apsaugosite ir savo sveikatą, ir, žinoma, žemę. Taigi, kokios dar atliekos gali būti pavojingos?

Statybinės medžiagos gali būti labai įvairios, tad jos gali būti ir visiškai nekenksmingos, ir pavojingos. Tarkime, niekuomet nekaltai į konteinerį išmesti negalima dažų ar asbesto turinčių priemonių – būtina tokias atliekas vežti į specialias aikšteles. Šiukšlių išvežimas Vilniuje gali viskuo pasirūpinti, todėl patiems nereikės tuo užsiimti. Karta statybų medžiagos gali būti ir per sunkios turimai transporto priemonei.

Dažnai pasitaiko, kai šalia konteinerių randamos padangos. Šiais laikais visi turi automobilius, nes taip keliauti tiesiog patogiau, tačiau dažnai su padangomis elgtis tinkamai nepavyksta. Padangos gali būti paliekamos ten, kur jos yra keičiamos. Jei padangas keičiatės patys, tuomet būtina patiems suprasti, kad jomis privalėsite tinkamai pasirūpinti. Tam yra gausu aikštelių, kuriose jos gali būti paliekamos. Jei patiems tą atlikti sunku, šiukšlių išvežimas Vilniuje bus geriausias sprendimas.

Baterijos negali keliauti į metalo konteinerius, jas išmesti galima daug kur – net prekybos centruose būna tam specialiai skirtų konteinerių. Taip pat galima rasti jų surinkimo vietas tiek elektronikos prekių parduotuvėse, tiek degalinėse, tad jomis pasirūpinti netūrėtų būti sunku. Lygiai taip pat rūpintis reikia ir elektros prietaisais – jie taip pat negali būti sumetami į plastiko ar metalo konteinerius, nes jie sudaryti iš daug daugiau detalių. Tinkamose aikštelėse jie ardomi ir tuomet rūšiuojami – kai kuriuos dalykus galima perdirbti, panaudoti dar kartą ir tai yra kur kas geresnis sprendimas siekiant saugoti aplinką, būti sąmoningesniems.

Komentarai
Kraunama...